Zespół Szkół w Moszczenicy, ul. Leśna 5, 38-321 Moszczenica, tel. (18) 35 41 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

,,Jabłka, gruszki i pietruszka – tupie sobie każda nóżka.

Dynia, seler i śliweczki tańczą sobie truskaweczki.

Każdy owoc i warzywo podskakują bardzo żywo.

Bo na jesień tak to bywa, że szaleją owoce i warzywa.”

Dnia 26.10 przy wsparciu rodziców i wychowawców przedszkolaki z grup Wesołki i Skrzaty przygotowały zdrowe śniadanie w ramach akcji „Śniadanie daje moc”. Celem tej akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Wspólne przygotowywanie i spożycie śniadania sprawiło dzieciom wiele przyjemności i na pewno dobrze smakowało. Dzieci nauczyły się  jak ważne jest codzienne, zdrowe śniadanie dla funkcjonowania organizmu. Po pysznym i pełnowartościowym śniadaniu nadszedł czas na bal warzywno-owocowy. Nie zabrakło piosenek owocowo-warzywnych, konkursów, zabaw oraz zdrowych przekąsek. Bal uświadomił dzieciom, czym jest zdrowe odżywianie i dlaczego jest ono takie ważne.