Zespół Szkół w Moszczenicy, ul. Leśna 5, 38-321 Moszczenica, tel. (18) 35 41 007, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 19 października 2023 r. miało miejsce wyjątkowe spotkanie uczniów klasy Va i Vb z emerytowanym dyrektorem, Panią Danutą Potok. Była to również okazja do celebrowania 250 rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej.
Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wprowadzenia, podczas którego obecni uczniowie oraz wychowawcy tych klas serdecznie powitali emerytowanego dyrektora, wyrażając szacunek i wdzięczność za wkład w rozwój naszej Szkoły.
Następnie Pani Danuta Potok opowiadała o swoich doświadczeniach i wspomnieniach z czasów pełnienia tej funkcji. Przedstawiła krótką historię naszej szkoły, zwracając uwagę na kluczowe momenty i wydarzenia. To było szczególnie cenne dla młodszych uczniów, którzy mogli dowiedzieć się więcej o tradycjach i znaczeniu naszej placówki.
Uczniowie mieli okazję zadawać pytania Pani Dyrektor na różne tematy, od zmian w systemie edukacji po najważniejsze wyzwania, z jakimi szkoła musiała zmierzyć się w przeszłości. Uczniowie zadawali również pytania nie związane z pracą zawodową, na które Pani Danuta chętnie odpowiadała.
Spotkanie zakończyło się serdecznymi podziękowaniami dla zaproszonego Gościa za poświęcony czas i cenne wspomnienia. Była to również okazja do złożenia życzeń na okoliczność Dnia Edukacji Narodowej.
To spotkanie było wyjątkowym doświadczeniem, które pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć historię swojej szkoły, a także docenić trud i pracę osób, które przez lata kierowały placówką. Było to także inspirujące spotkanie, które mogło skłonić niektórych uczniów do rozważenia swojej przyszłej roli w edukacji.