Zaproszenie

W imieniu organizatorów Wójt Gminy Moszczenica, Jerzy Wałęga, ma zaszczyt zaprosić Państwa do uczestnictwa w obchodach 83. Rocznicy Zbrodni Wołyńskiej. To ważne wydarzenie poświęcone pamięci ofiar i pielęgnowaniu historycznej pamięci. Szczegółowe informacje znajdują się poniżej.
- Szczegóły
- Autor: SP
Wycieczka do Krempnej
- Szczegóły
- Autor: A. Potok
Pierwsze prawo jazdy - karta rowerowa
W dniu 2 czerwca 2026r. w naszej szkole przeprowadzony został praktyczny egzamin na kartę rowerową.
Egzamin ten sprawdzał umiejętność jazdy na rowerze z uwzględnieniem przepisów ruchu drogowego. Warunkiem dopuszczenia do egzaminu praktycznego było zaliczenie testu
z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego.
Egzamin przeprowadzony został w obecności przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji, w Gorlicach, nauczyciela techniki - p. Dorota Kozioł oraz nauczyciela wychowania fizycznego – p. Grzegorza Załęskiego.
Wszyscy uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą i umiejętnościami jazdy na rowerze. 34 młodych – „świeżych „ rowerzystów, - uczniów naszej szkoły uzyskało prawo do otrzymania pierwszego prawa jazdy i w najbliższym czasie wyruszy samodzielnie na drogi.
Serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!
- Szczegóły
- Autor: D. Kozioł
Szkolny przegląd talentów
- Szczegóły
- Autor: P. Potok
„Cyfrowy” sukces naszej uczennicy!
1 czerwca 2026 r. w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbył się wielki finał III edycji Programu Digital Wizards! Naszą szkołę reprezentowała tam dzielnie Anna Mruk - uczennica klasy VIII a. To ogromny sukces znaleźć się w gronie 64 finalistów.
Program „Cyfrowi Czarodzieje!” miał formę trzyetapowego konkursu wiedzy dla uczniów, zainteresowanych informatyką i nowoczesnymi technologiami. Obejmował cztery obszary tematyczne: AI, cyberbezpieczeństwo, higienę cyfrową oraz marketing cyfrowy.
W pierwszym etapie Anka wywalczyła jedno z 20 miejsc gwarantujących wyjazd do Krakowa (etap wojewódzki). Później znalazła się w grupie 4 osób reprezentujących Małopolskę w wielkim finale.
Cieszymy się osiągnięciem Ani. Dzięki jej pracy i umiejętnościom o naszej szkole i miejscowości głośno było aż w stolicy, a zdobyte doświadczenie pomoże w dalszym rozwoju.
- Szczegóły
- Autor: W. Piotrowski
Dzień dziecka w klasach 1-4
- Szczegóły
- Autor: K. Nowak
„Majowa łąka dla Mamy i Taty”
W dniu 29 maja w sali widowiskowej Domu Młodzieży odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem „Majowa łąka dla Mamy i Taty”. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem zaprezentowały przygotowany program artystyczny, na który złożyły się wiersze, piosenki oraz układy taneczne nawiązujące do piękna wiosennej przyrody. Kolorowa dekoracja przedstawiająca majową łąkę stworzyła wyjątkową atmosferę i podkreśliła uroczysty charakter wydarzenia. Mali artyści poprzez swoje występy wyrazili miłość, wdzięczność i szacunek dla swoich rodziców, a występy zostały nagrodzone gromkimi brawami oraz wzruszeniem zgromadzonych gości. Spotkanie było okazją do wspólnego świętowania, integracji oraz budowania rodzinnych więzi. Uśmiechy dzieci i rodziców potwierdziły, że uroczystość dostarczyła wszystkim wielu pozytywnych emocji i niezapomnianych wspomnień.
Serdeczne podziękowania składamy Pani Dyrektor Joannie Brach za życzliwość oraz udostępnienie sali w Domu Młodzieży. Dziękujemy również wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg wydarzenia oraz rodzicom za obecność i wspólne świętowanie.
- Szczegóły
- Autor: J. Drożdżak
Strona 1 z 127













