W pierwszym dniu wiosny z okazji Dnia Patrona naszej szkoły Bronisława Wanata odbyły się m. in. zawody zespołów mieszanych w minipiłce siatkowej klas VI-VIII. W rywalizacji wzięło udział 27 uczniów podzielonych na 9 zespołów. W każdym zespole musiała zagrać przynajmniej jedna dziewczyna oraz uczeń z klasy młodszej (VI-VII). Po bardzo zaciętej rywalizacji na "podium" stanęli:
I miejsce Małgorzata Brach, Kamil Jędrzejowski, Szymon Bajorek
II miejsce Julia Sasak, Jakub Wąsowski, Patryk Orliński
III miejsce Anna Słowik, Dominik Burek, Igor Ryczek.
Gratulujemy!!!
- Autor: Sz. Łaś
14 marca to międzynarodowe święto matematyki - Dzień Liczby Pi. Z tej okazji w naszej szkole zorganizowane zostały konkursy, w których uczniowie mogli wykazać się między innymi wiedzą i umiejętnościami matematycznymi oraz talentem plastycznym.
Zespoły rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy 4-5 i 6-8. Każda z klas miała przygotować gazetkę ścienną i plakat poświęcony liczbie π. Ponadto drużyny z poszczególnych klas rywalizowały w konkursach:
- Test pamięci π-ROM - napisanie rozwinięcia dziesiętnego liczby π z pamięci.
- Quiz matematyczny "3 koma 14".
- Konkurs niespodzianka - napisanie jak największej liczby polskich wyrazów zawierających w sobie "pi".
Wyniki rywalizacji przedstawiają się następująco:
klasy 4-5
- miejsce - 5a
- miejsce - 4a,
- miejsce - 4b, 5b
klasy 6-8
- miejsce - 8a
- miejsce - 8b
- miejsce - 7a
- miejsce - 6a
- miejsce - 6b
- Autor: P. Potok
Dnia 10 marca 2023 r. uczniowie klas szóstych wraz z kilkoma osobami z klasy 7a udali się do kina w Gorlicach na amerykański film przygodowy (fantasy) pt. „Kraina snów”. Następnie pojechali do Jasła, aby wziąć udział w warsztatach robienia własnej pizzy. Młodzież mogła wysłuchać historii związanej z pizzą, a później spróbować swoich sił w przygotowaniu tego dania z ulubionych składników. Dodatkową atrakcją było pieczenie pizzy oraz jej degustacja.
Opiekę nad uczniami sprawowali: p. Renata Liszka, p. Renata Piotrowska, p. Szymon Łaś.
- Autor: R. Piotrowska
9 marca na sali gimnastycznej miał miejsce koncert liryczno-romantyczny z okazji Dnia Kobiet. Pomysłodawcą i "motorem napędowym" całego wydarzenia był ks. Mariusz Mucha.
Dzięki współpracy Zespołu Szkół, Ośrodka Kultury i Biblioteki i Lokalnego Ośrodka Wiedzy i Edukacji mogliśmy w miłej atmosferze uczcić wszystkie Panie.
Mamy nadzieję, że humorystyczne scenki przedstawione przez ósmoklasistów z naszej szkoły i utwory muzyczne w wykonaniu szkolnego zespołu "Na cztery" dostarczyły sporej dawki emocji, oczywiście tych pozytywnych!
Program został zaprezentowany dwa razy. O godz. 11:00 - dla społeczności szkolnej (szczególnie dla Pań Nauczycielek i Dziewczynek) oraz o godz.18:00 - dla społeczności lokalnej.
informacje o wydarzeniu:
- Autor: P. Potok
„Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć, niż lękać”
Witold Pilecki
Motywem przewodnim uroczystego apelu, który odbył się w naszej szkole z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” była historia losów jednego z NIEZŁOMNYCH BOHATERÓW – Witolda Pileckiego. Był on bardzo zasłużonym bojownikiem o wolność ojczyzny, gdyż walczył m.in. w wojnie z bolszewikami, uczestniczył w kampanii wrześniowej, zgłosił się na ochotnika do obozu w Auschwitz oraz brał udział powstaniu warszawskim. Po wojnie działał w konspiracji, za co został aresztowany i po sfałszowanym procesie zamordowany przez funkcjonariuszy Urzędu Bezpieczeństwa w więzieniu na Mokotowie.
Historia Rotmistrza opowiedziana została przez uczniów klas VIII, którzy przedstawili jego losy oraz recytowali wiersze o bohaterstwie i poświęceniu dla Ojczyzny. Całość została zobrazowana za pomocą prezentacji multimedialnej zawierającej zdjęcia z różnych okresów jego życia. Ponadto został wyświetlony film animowany o dziejach polskiej konspiracji po II wojnie światowej oraz fragmenty wideoklipów z różnorodnych gatunków muzycznych, których tematem była postać Rotmistrza Pileckiego.
CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!
- Autor: S. Żelazny