Ogłoszenia

Obrazek - kredka

 

Brak  aktualnych ogłoszeń

 

Obchody Święta Niepodległości w przedszkolu

Opublikowano: sobota, 12 listopad 2022 J. Drożdżak

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy również dzieciom szacunek dla polskich symboli. Dlatego też  09 listopada przedszkolaki z grupy Skrzaty pod kierunkiem pani Lucyny Majki przygotowały występ artystyczny o tematyce patriotycznej. Przedszkolaki od paru tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia. Podczas występu dzieci recytowały wiersze, śpiewały pieśni patriotyczne oraz tańczyły. Wszyscy nasi wychowankowie, aby oddać powagę sytuacji, tego ważnego dnia ubrali się odświętnie i uroczyście w kolorach barw narodowych. Była to pouczająca lekcja historii i patriotyzmu.  

Bal Postaci z Bajek

Opublikowano: sobota, 12 listopad 2022 J. Drożdżak
Dawno, dawno temu w malowniczej krainie o nazwie Moszczenica, położonej niedaleko Gorlic wędrowały do Przedszkola "Wesołe Krasnale" królewny, księżniczki, Elzy, czarownice, smoki i inne postaci z przeróżnych bajek…
Gdyby to była bajka właśnie tak powinna się ona zaczynać. Jednak pomimo swej „nieprawdopodobności” działo się to naprawdę. 07 listopada odbył się Bal Postaci z Bajek i to właśnie tego dnia nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Nasi wychowankowie przebrali się za swojego ulubionego bohatera bajki. Oprócz wspólnych tańców, zabaw i słodkiego poczęstunku była to idealna okazja do poznania bajek nie tylko współczesnych ale również tych sprzed lat. Dzieci brały też udział w Bajkowej Akcji Ratunkowej  - podczas której wykonywały przeróżne zadania. Dzieci były zachwycone przebiegiem balu. Niecodziennie Czerwony Kapturek ma okazję zatańczyć z Wilkiem, Śnieżka zjeść wspólny poczęstunek z Czarownicą a Kopciuszek zostać na balu do jego ostatniej sekundy…Widać w naszym przedszkolu wszystko jest możliwe. Bo tu na co dzień dzieje się prawdziwa MAGIA!
 

Przedszkolaki pamiętają o zmarłych

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022 R. Ludwińska

W Dzień Zaduszny starszaki odwiedziły miejscowy cmentarz. Chwilą zadumy i krótką modlitwą uczciły pamięć byłej p. Dyrektor przedszkola Heleny Bożek. Pochyliły się również w skupieniu nad grobami maleńkich dzieci. 

Mamo, Tato - jestem Przedszkolakiem

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022 J. Drożdżak

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 28 października. Uroczystość rozpoczęły występy przedszkolaków. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce, wiersze. Dla większości był to pierwszy bardzo ważny występ. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Pana Dyrektora Witolda Bogdana. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech. 

Warsztaty patriotyczne w OKiB

Opublikowano: środa, 02 listopad 2022 J. Drożdżak

26 i 27 października przedszkolaki z grup Leśne Ludki i Wesołki zostały zaproszone na warsztaty patriotyczne do OKiB w ramach realizowanego tam projektu pt. "Kocham Polskę". Zajęcia poprowadziła pani Sabina Urbańska-Nadzionek. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach i wykonały piękne prace plastyczne.

Podkategorie