Ogłoszenia

Obrazek - kredka

 

Brak  aktualnych ogłoszeń

 

Wyjazd rodzinny do Poddąbia – „Akademia Rodzin”

Opublikowano: poniedziałek, 19 wrzesień 2022 W.Bogdan

W dniach 4 do 10 września Rodziny z Placówki Wsparcia dziennego: punkty przy Szkole Podstawowej oraz OKiB w Moszczenicy uczestniczyły w wyjeździe szkoleniowym „Akademia Rodzin”. W wyjeździe uczestniczyło łącznie 80 osób. Miejsce szkolenia: Ośrodek Lazur w Poddąbiu koło Ustki.

Głównym celem wyjazdu była integracja Rodzin oraz szkolenia. Rodzice brali udział w „Warsztatach kompetencji wychowawczo- opiekuńczych”, starsze dzieci w „Warsztatach z zakresu zastępowania agresji oraz integracji emocjonalnej” a młodsze w „Zajęciach animacyjno – integracyjnych”. Wszystkie szkolenia trwały po 30 godzin.

Dodatkowymi atrakcjami były dwa wyjazdy edukacyjne. We wtorek 6 września przy pięknej pogodzie przeszliśmy z przewodnikami trasę o długości ok 9 km przez Słowiński Park Narodowy. Przemierzyliśmy główną atrakcję Parku – Ruchome Wydmy. Byliśmy na wieży latarni morskiej w Czołpinie. Przemierzyliśmy również przepiękną Dziką Plażę Parku. W dniu 8 września zwiedzaliśmy Ustkę. Był czas na oglądanie portu i spacer promenadą. Główną atrakcją dnia był rejs statkiem przy wspaniałej słonecznej i lekko wietrznej pogodzie. Po południu spróbowaliśmy wojskowej grochówki i zwiedzaliśmy Bunkry Blüchera. Uczestnicy brali udział w poszukiwaniu skarbów oraz konkursie strzelania z łuku.
W czasie pobytu odbyło się warsztatowe spotkanie ze zbieraczem bursztynów. Po zmroku na plaży z pomocą specjalnych latarek poszukiwaliśmy bursztyny. Okazało się, że jest ich całkiem sporo. W inne dni najmłodsi bawili się z animatorem, a wszyscy spotkali się przy pieczeniu kiełbasek przy ognisku.

Przez cały pobyt towarzyszyła nam wspaniała pogoda jak na ta porę roku. Dlatego każdy wolny czas większość uczestników spędzała na plaży. Przytrafiły nam się również wspaniałe zachody słońca.

Całość wyjazdu dla uczestników projektu była sfinansowana z Projektu „Placówka Wsparcia Dziennego dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Moszczenica”  współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020.

Dzień Rodziny w PWD

Opublikowano: środa, 29 czerwiec 2022 R. Ludwińska
W dniu 21.06.2022 w PWD odbyło się spotkanie rodzinne. Była to już ostatnia tego typu impreza naszego projektu. 
Spotkanie było bardzo udane dzięki przygotowanym atrakcjom. Rozpoczęliśmy wspólnym poczęstunkiem uwieńczonym lodami i słodkimi niespodziankami. Potem dzieci miały możliwość popróbować swoich sił w puszczaniu baniek mydlanych, a chłopcy z ogromnym zaangażowaniem wykonali  pracę ,,Cztery pory roku" na folii spożywczej. Powstał także piękny plakat "Moje wymarzone wakacje". Ostatnim punktem spotkania były warsztaty twórczości ludowej "Wianki wianeczki" pod fachowym okiem pani Edyty Bogdan. 
Jesteśmy pewni, że to spotkanie przyczyniło się do budowania tradycji w społeczności lokalnej. Była to także okazja dla wszystkich do spędzania razem miłych chwil.

Zajęcia rozwijające z matematyki "Matematyka jest wszędzie" w roku szkolnym 2021/22

Opublikowano: poniedziałek, 27 czerwiec 2022 L. Majka

Podczas zajęć „Matematyka jest wszędzie” uczestnicy doskonalili umiejętności matematyczne poprzez aktywność umysłową w grach i zabawach dydaktycznych.  Taka forma nauki matematyki była atrakcyjna dla uczestników, ponieważ mieli oni możliwość wyboru gier, tematycznie związanych z zainteresowaniami i potrzebami. Uczestnicy chętnie podejmowali wyzwania w grach już znanych, ale chętnie też poznawali nowe.  Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się gry strategiczne, wymagające logicznego rozumowania. Gry wymagały od uczestników aktywności w zakresie liczenia, dodawania i odejmowania.  Te umiejętności były, więc ćwiczone w naturalnych sytuacjach problemowych.   Młodsi uczestnicy zajęć preferowali gry i zabawy wymagające umiejętności posługiwania się pieniędzmi.  Bardzo lubianymi, atrakcyjnymi pomocami dydaktycznymi były kasa, tablet; zakupione ze środków programu. 

Pracowania plastyczno-ceramiczna

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2022 E. Bogdan

Podczas zajęć artystycznych uczniowie w dalszym ciągu nabywali umiejętności warsztatowych. Dzieci rozwijały swoje uzdolnienia plastyczne, pasje, wyobraźnię, a przede wszystkim dobrze się bawiły. Lepiły z gliny wazony, serduszka. Powstało nawet małe ceramiczne zoo. Uczniowie szkliwili i malowali farbami majolikowymi kubki i miski. Wcześniej sami je przygotowali odlewając formy gipsowe masą lejna. Uczestników bardzo cieszyła produkcja wszelkiego rodzaju kwiatów począwszy od tych recyklingowych ( z rolek, wytłoczek) po te z bibuły i krepiny. Myślę, że te przygotowane przez dzieci prezenty sprawiły radość wszystkim Mamom z okazji ich święta.

Wycieczka do Pacanowa

Opublikowano: wtorek, 07 czerwiec 2022 R. Ludwińska
W sobotę, 4 czerwca, wychowankowie PWD uczestniczyli w wycieczce do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. 
Podróż do krainy baśni nasi podopieczni rozpoczęli od fantastycznej wędrówki po BAJKOWYM ŚWIECIE, podczas której spotkali się z Koziołkiem Matołkiem i mogli sprawdzić swoją wiedzę z wielu, wielu innych baśniowych opowiastek, wierszy i legend. 
Nasze wspomnienia z tego dnia to również niezapomniany spaktakl MAŁA SYRENKA w Małym Teatrze. 
Nie mogło także zabraknąć, jak to w baśniowym świecie bywa, beztroskiej zabawy z rówieśnikami. 
Trzeba przyznać, że ta wycieczka była naprawdę wspaniała!