Ogłoszenia

Obrazek - kredka

 

Brak  aktualnych ogłoszeń

 

Prace ceramiczne w LOWE

Opublikowano: poniedziałek, 27 czerwiec 2022 E. Bogdan

Ostatnie spotkania na zajęciach artystycznych, które odbyły się w ramach kontynuacji projektu LOWE, poświęcone były ceramice. Uczestnicy tworzyli w glinie, szkliwili wypalone wyroby oraz malowali farbami majolikowymi. Wszyscy w skupieniu realizowali zadania, podchodzili do tematu ambitnie. Dzięki temu powstawały piękne serwetniki i misy.

Bardzo miło było znów się razem spotkać, pracować i cieszyć się z efektów swoich starań

22 czerwca – Muszyna, Krynica – wycieczka dla uczestników LOWE

Opublikowano: poniedziałek, 13 czerwiec 2022 W. Bogdan

 

Wyjazd z Placu Targowego godz. 8.00 - powrót około godz. 19.00

Program

  1. Przejazd do Muszyny.
  2. Ogrody sensoryczne – indywidualne zwiedzanie od 10.00 do 13.00
  3. Przejazd do Krynicy.
  4. Indywidualne zwiedzanie Krynicy 14.00 – 17.00
  5. Powrót do Moszczenicy

Wyjazd bezpłatny – wyłącznie dla uczestników projektu LOWE.

Organizator nie zapewnia wyżywienia.

Zapisy telefoniczne w sekretariacie szkoły 18 354 10 07

Warsztaty artystyczne dla LOWE – kontynuacja projektu

Opublikowano: niedziela, 08 maj 2022 E. Bogdan

Za nami marcowe i kwietniowe zajęcia artystyczne dla dorosłych mieszkańców Gminy Moszczenica w ramach kontynuacji programu LOWE.

Uczestniczki warsztatów wykonały ozdobne pisanki wielkanocne techniką decoupage. W tym okresie nie mogło również zabraknąć stroików. Tym razem Panie układały swoje wielkanocne kompozycje w ratanowych osłonkach. Korzystając ze swych zdobytych w pracowni ceramicznej umiejętności, same przygotowały figurki zajączków, kaczuszek oraz kurek. Stały się one główną ozdobą stroików. Obecnie Uczestniczki pełne zapału i pomysłów przystąpiły do realizacji serwetników z gliny. Po wysuszeniu i wypaleniu w piecu, będą one pełnić ozdobę stołu.

Zajęcia artystyczne są okazją do dalszych wspólnych spotkań, podczas których można kreatywnie spędzić czas oraz zdobyć nowe umiejętności.

LOWE - Wycieczka do Łańcuta

Opublikowano: poniedziałek, 14 luty 2022 W. Bogdan
 
 

W sobotę 12 lutego 50 uczestników naszego LOWE było na wyjeździe edukacyjnym w Łańcucie. Przy pięknej – jak na tą porę roku pogodzie – zwiedzaliśmy jeden z najpiękniejszych w Polsce zamków Lubomirskich i Potockich. Wspaniałe komnaty oraz Stajnie i Wozownie wzbudzają zawsze zachwyt u zwiedzających. Smaczny obiadek, spacer po ogrodzie zamkowym oraz rozśpiewany powrót do domu zakłócała tylko myśl, że jest to ostatnia wycieczka na tym etapie projektu. Za dwa tygodnie kończymy realizację projektu na etapie zawartym w Umowie dotacyjnej. Kończymy wydawanie 250 tyś. zł z dotacji, teraz musimy szukać pomysłu na dalsze funkcjonowanie naszego LOWE.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej bo będzie to główny kanał przekazywania kolejnych informacji o projektowanych działaniach w przyszłości.

LOWE - podsumowanie projektu

Opublikowano: czwartek, 20 styczeń 2022 LOWE