Warsztaty artystyczne dla LOWE – kontynuacja projektu

Opublikowano: niedziela, 08 maj 2022 E. Bogdan

Za nami marcowe i kwietniowe zajęcia artystyczne dla dorosłych mieszkańców Gminy Moszczenica w ramach kontynuacji programu LOWE.

Uczestniczki warsztatów wykonały ozdobne pisanki wielkanocne techniką decoupage. W tym okresie nie mogło również zabraknąć stroików. Tym razem Panie układały swoje wielkanocne kompozycje w ratanowych osłonkach. Korzystając ze swych zdobytych w pracowni ceramicznej umiejętności, same przygotowały figurki zajączków, kaczuszek oraz kurek. Stały się one główną ozdobą stroików. Obecnie Uczestniczki pełne zapału i pomysłów przystąpiły do realizacji serwetników z gliny. Po wysuszeniu i wypaleniu w piecu, będą one pełnić ozdobę stołu.

Zajęcia artystyczne są okazją do dalszych wspólnych spotkań, podczas których można kreatywnie spędzić czas oraz zdobyć nowe umiejętności.

LOWE - Wycieczka do Łańcuta

Opublikowano: poniedziałek, 14 luty 2022 W. Bogdan
 
 

W sobotę 12 lutego 50 uczestników naszego LOWE było na wyjeździe edukacyjnym w Łańcucie. Przy pięknej – jak na tą porę roku pogodzie – zwiedzaliśmy jeden z najpiękniejszych w Polsce zamków Lubomirskich i Potockich. Wspaniałe komnaty oraz Stajnie i Wozownie wzbudzają zawsze zachwyt u zwiedzających. Smaczny obiadek, spacer po ogrodzie zamkowym oraz rozśpiewany powrót do domu zakłócała tylko myśl, że jest to ostatnia wycieczka na tym etapie projektu. Za dwa tygodnie kończymy realizację projektu na etapie zawartym w Umowie dotacyjnej. Kończymy wydawanie 250 tyś. zł z dotacji, teraz musimy szukać pomysłu na dalsze funkcjonowanie naszego LOWE.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej bo będzie to główny kanał przekazywania kolejnych informacji o projektowanych działaniach w przyszłości.

LOWE - podsumowanie projektu

Opublikowano: czwartek, 20 styczeń 2022 LOWE
 

LOWE - warsztaty plastyczne

Opublikowano: środa, 22 grudzień 2021 E. Bogdan
 

 

Za nami kolejne spotkania artystyczne, podczas których uczestnicy rozwijali swoje umiejętności twórcze. Mieli oni okazję aby własnoręcznie wykonać dzbanki, misy oraz patery z gliny plastycznej. Efektem spotkań były również piękne kompozycje kwiatowe na cmentarz. W okresie przedświątecznym nie mogło zabraknąć zajęć tematycznych. Osoby uczestniczące w warsztatach wykonały kartki bożonarodzeniowe, świeczniki oraz stroiki. Było ogromnie wiele pracy ale efekty końcowe są zachwycające.

Warsztaty nr 9 - LOWE - Ziela Garść

Opublikowano: wtorek, 14 grudzień 2021 LOWE
 
 
 

Zbliżające się mikołajki zainspirowały Panie uczęszczające na warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych w ramach projektu LOWE do przygotowania oryginalnych prezentów prosto od serca. A jak wiadomo... takie podarki cieszą dużo bardziej niż te, które można kupić.

Panie postanowiły podarować swoim bliskim słodkie i odżywcze masełko truskawkowe, wzbogacone maceratem z dzikiej róży, które znakomicie nawilża skórę, otulając delikatnym zapachem beskidzkich kwiatów. Takie masełko można wykorzystać jako balsam do ciała po kąpieli, dodatek do naturalnych peelingów lub jako masełko do ust.

Kakaowo-lilakowa pomadka to kolejny kosmetyk, który wykonałyśmy z myślą o najbliższych. Taka pomadka to znakomite lekarstwo na spierzchnięte usta, zwłaszcza że dodałyśmy do niej macerat z obłędnie pachnącego bzu lilaka.

Na zakończenie naszego spotkania przygotowałyśmy urocze, różnokolorowe i wspaniale pachnące oraz musujące muffinki do kąpieli, które podkręciłyśmy suszonymi kwiatami z beskidzkich łąk. Takie muffinki, oprószone szczyptą miłości, zapewnią obdarowanej osobie wspaniałą, relaksującą kąpiel i przywołają w pamięci ciepłe, słoneczne dni.

Jesteśmy przekonane, że nasze drobne upominki przyniosą obdarowanym osobom naturalny zastrzyk witamin i substancji odżywczych oraz garść naturalnego relaksu w domowym zaciszu.